قیمت اجاره جرثقیل متناسب با تناژ باری این ماشین‌ها تعیین می‌گردد. بدین ترتیب اجاره انواع جرثقیل ۷ تن ممکن است، هزینه‌ای بالایی داشته باشد. چراکه این نوع جرثقیل‌ها برای حمل‌ونقل بارهای سنگین و یا در ارتفاع‌های بلند استفاده‌شده و به دلیل وزن و ابعاد بالا، هزینه اجاره آن‌ها نیز معمولاً بیشتر از جرثقیل‌های کوچک‌تر است. ولی با انتخاب یک شرکت معتبر و متخصص می‌توانید به هزینه‌های مناسب‌تری برای اجاره و استفاده از این تجهیزات برسید.

جرثقیل ۷ تن دکل بلند چیست؟

جرثقیل ۷ تن دوکابین یا دکل بلند یک نوع جرثقیل با ظرفیت بارگیری ۴۹۰۰ کیلوگرم و امکان تغییر طول دکل تا ۲۱ متر است. بدین ترتیب خدمات جرثقیل ۷ تن به دلیل ظرفیت مناسب، ارتفاع قابل‌قبول بوم و قدرت مانور عالی، برای حمل و جابجایی بارهای سنگین در محیط‌های صنعتی و ساختمانی بسیار پرکاربرد است. چراکه دکل بلند این جرثقیل ارتفاعات بالا را پوشش داده و امکان بارگیری و تخلیه بارها در ارتفاعات را به‌راحتی فراهم می‌سازد.

نمونه کار از جرثقیل ۷ تن دکل بلند:

جرثقیل ۷ تن دوکابین (دکل بلند) توانایی انجام کارهای متنوعی ازجمله نصب شیشه در ارتفاعات، حمل یخچال و چیلرهای صنعتی، تیر ریزی، نصب گنبد مساجد و دیگر پروژه‌های نیازمند به فعالیت در ارتفاع را دارد.

انواع جرثقیل ۷ تن کامیونی

جرثقیل ۷ تنی یکی از انواع جرثقیل‌های ماشینی است که برای جابجایی بارهای سنگین و بزرگ استفاده می‌شود. این نوع جرثقیل‌ها از قابلیت‌های بالایی برخوردار بوده و در محیط‌های صنعتی و ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرند. جرثقیل ۷ تنی در سه نوع کفی‌دار، دوکابین (دکل بلند) و کابین‌دار موجود هستند که برحسب ماهیت پروژه، نوع کاربری و شرایط محیطی باید یک مورد انتخاب شود.

·         جرثقیل ۷ تن کفی‌دار

برای جابه‌جایی بارها در فضاهای بیرونی کاربرد دارد و انواع باربرداری‌ها و باربری‌ها به مدد حضور قدرتی این ماشین عظیم‌الجثه سهولت می‌یابد. بدین ترتیب بارها بر بخش کفی سوار شده و از یک مکان به مکانی دوردست منتقل می‌شوند. ازاین‌رو جرثقیل کفی دار بیشتر برای فعالیت‌هایی که به تحرک زیاد نیاز است کاربردی می‌باشد.

  • جرثقیل ۷ تن دکل بلند (دوکابین)

برای جا بجایی بارها در فضاهای باز و بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع جرثقیل‌ها از بوم‌های بلند و قوی برای حمل بارها استفاده می‌کنند و بارهای سنگین را به ارتفاعات بالا منتقل می‌کنند. به همین دلیل بزرگ‌ترین مشخصه جرثقیل ۷ تن دوکابین (دکل بلند) بوم‌های مرتفع این ماشین است.

نکته مهم: اجاره انواع جرثقیل ۷ تن به دلیل قابلیت‌های ایمنی بالا، کنترل دقیق بار و جابه‌جایی بدون خطر موردتوجه است. درنتیجه، جرثقیل ۷ تن ماشینی به دلیل قابلیت‌های بالایی که دارد، ابزاری حیاتی برای صنایع مختلف مانند ساختمانی، معدنی، حمل‌ونقل و غیره محسوب می‌شود.